Wiadomości - Projekty współfinansowane ze środków UE

Stopnickie przedszkolaki rozpoczną naukę w nowym budynku

Dodał: Data: 2018-08-29 14:50:39 (czytane: 3029)

Od 3 września br., 175 dzieci rozpocznie edukację przedszkolną w nowym budynku przedszkola zlokalizowanym przy ulicy Kazimierza Wielkiego 23 D. Przedszkole funkcjonować będzie w godzinach od 6:30 do 16:00.

1013_Tablice_Stopnica_120x80.jpg

Przedszkole wybudowane zostało w sąsiedztwie istniejących szkół w miejscu zacisznym i bezpiecznym, zapewniającym komfort dzieciom oraz rodzicom.

 DSC_0412.JPG

Wartość robót budowlanych wyniosła 3,8 mln zł. Budowa przedszkola  została dofinansowana w wysokości 2,5 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

DSC_0403_1.JPG

Budynek został zaprojektowany i wykonany według najwyższych standardów jakościowych z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii wpływających na optymalizację funkcjonalności budynku. Pomieszczenia w przedszkolu posiadają  ogrzewanie podłogowe oraz objęte są monitoringiem wizyjnym, co z całą pewnością zapewni dzieciom oraz rodzicom poczucie pełnego komfortu i bezpieczeństwa. Funkcjonujące w ramach obiektu instalacje wykorzystują odnawialne źródła energii (ogrzewanie wody użytkowej wspierane jest instalacją solarną zainstalowaną na dachu budynku, centralne ogrzewanie wspierane jest pompą ciepła), budynek posiada również instalacje teletechniczne i multimedialne, system monitoringu oraz system nagłośnienia w każdej sali.

 DSC_0404.JPG

Każdy z siedmiu oddziałów został wyposażony w meble, pomoce dydaktyczne, zabawki, komputery, tablice interaktywne, projektory multimedialne, telewizory. Dla potrzeb funkcjonowania przedszkola doposażona zostanie również kuchnia, w której przygotowywane będą posiłki dla przedszkolaków. Wartość wyposażenia niezbędnego do funkcjonowania nowego budynku przedszkola wyniesie ponad 230 000 zł.   

DSC_0407.JPG 

W ramach realizacji projektu sfinansowane zostaną nie tylko koszty związane z prowadzeniem zajęć przedszkolnych, ale również dodatkowych z zakresu języka angielskiego, gier i zabaw sportowych, tańca, zajęć logopedycznych i kulinarnych.

DSC_0408.JPG 

Na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica, Rada Miejska w Stopnicy przyjęła uchwałę, na mocy której rodzice dzieci, które uczęszczać będą do wybudowanego przedszkola prowadzonego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny, zwolnieni zostali z obowiązku wnoszenia opłat za korzystanie z edukacji przedszkolnej. Prowadzona od lat polityka edukacyjna ukierunkowana jest na zapewnienie wszystkim dzieciom dostępu do wychowania przedszkolnego.

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Koncert "Słowiańska krew- czerwone korale"

Miejsko-Gminne Centrum Kultury zaprasza na koncert pt. "Słowiańska krew- czerwone korale" z okazji pożegnania wakacji. Koncert odbędzie...