Wiadomości - Aktualności

Susza - wnioski o oszacowanie szkód do 31 października

Dodał: Data: 2022-10-15 11:04:32 (czytane: 1441)

Na podstawie przyjętej przez Radę Ministrów zmiany rozporządzenia termin na złożenie wniosku o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy w 2022 r. został wydłużony do 31 października br.

Szczegółowych informacji oraz pomocy w złożeniu wniosku udzielają pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Stopnica: Pan Mariusz Szcześniak- tel. 41 3779805, Pan Przemysław Kaczmarczyk- tel. 41 3779806.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami prawa, producenci rolni samodzielnie szacują szkody spowodowane  przez suszę w uprawach rolnych, za pomocą publicznej aplikacji internetowej udostępnionej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi                   
  APLIKACJA ZGŁOŚ SUSZĘ.

Wypełnione wnioski, po uzupełnieniu informacji  o wszystkich uprawach, należy podpisać Profilem Zaufanym i wysłać w aplikacji do 31 października. Profil Zaufany można założyć w Urzędzie Miasta i Gminy Stopnica.

Do wypełnienia wniosku i zgłoszenia strat spowodowanych suszą, niezbędne jest posiadanie numeru gospodarstwa (nadanego przez ARiMR) oraz hasła do aplikacji internetowej za pośrednictwem której sporządzane są wnioski o dopłaty bezpośrednie (obszarowe).

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

...