Wiadomości - Aktualności

Trwa remont drogi powiatowej w Smogorzowie

Dodał: Data: 2024-05-13 09:43:46 (czytane: 442)

Roboty budowlane będą polegać między innymi na wykonaniu podbudowy z mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej, remoncie skrzyżowań, remoncie zjazdów oraz ułożeniu nowej nawierzchni z betonu asfaltowego.

 

Wartość robót budowlanych określono na kwotę 1 913 901,25 zł, w tym środki otrzymane w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 139 648,00 zł oraz 394 253,25 zł – środki finansowe Powiatu Buskiego i 380 000 zł z budżetu Gminy Stopnica.

 

Dzięki realizacji robót nastąpi znacząca poprawa bezpieczeństwa w ruchu pojazdów oraz pieszych, ułatwi to dostęp do przedsiębiorstw rolnych, umożliwi rozszerzenie potencjałów gospodarczych, poprawi komunikację co wpłynie na komfort mieszkańców pod względem przemieszczania się, ale również znacząco poprawi walory estetyczne co zwiększy jej dostępność.

 

 

DSC_0443.JPG

 

Budowę wizytowali Burmistrz Ryszard Zych, Przewodniczący Rady Miejskiej w Stopnicy, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Krzysztof Tułak, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztof Zych.

 

Wniosek na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Mariampol został sklasyfikowany przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki na liście rezerwowej. Powiat Buski posiada niezbędną dokumentację oraz pozwolenie na budowę umożliwiające rozpoczęcie realizacji zadania.  

Sezon letni 2024 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

06/29/2024

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 29 czerwca, od godz. 11:00. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przerwa w dostawie energii dla sołectwa Białoborze

W związku z prowadzonymi przez PGE Dystrybucja pracami montażowo-konserwacyjnymi nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej...