Wiadomości - Kultura, rozrywka

Wernisaż wystawy malarstwa Danuty Bożek w Zamku Królewskim.

Dodał: AT Data: 2011-10-25 13:42:09 (czytane: 6965)

28 października 2011r. (piątek) o godz. 18.30 odbędzie się w Sali Widowiskowej Zamku Królewskiego w Stopnicy wernisaż wystawy malarstwa Danuty Bożek.

Wystawa nosi tytuł „Moje marzenia” i prezentuje dorobek artystki z ostatnich dwóch lat. Organizatorem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Stopnicy.


Autorka prac urodziła się w 1956r., jest absolwentką Moskiewskiego Instytutu Łączności, posiada duże doświadczenie w pracy z młodzieżą. Przez kilkanaście lat pracowała w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki, a później w Technikum Mechanicznym w Busku jako nauczyciel przedmiotów ścisłych, zdobywając duże uznanie zarówno wśród uczniów,  jak i przełożonych.

Po zakończeniu pracy zawodowej przyszedł czas na realizowanie swojej malarskiej pasji i rozwijanie warsztatu. W 2010 r. autorka wystawy ukończyła Akademię Rysunku pod okiem Włodzimierza Trawińskiego – uznanego artysty plastyka z Poznania. Wciąż też dokształca się na własną rękę. Bierze  udział w licznych wystawach i plenerach malarskich, gdzie jej prace wzbudzają duże zainteresowanie – jedne dzieła są ekspresyjne, odważne, inne znów stonowane i nostalgiczne.

danuta_bozek001.jpg

danuta_bozek002.jpgTworzy głównie w domowym zaciszu, realizując się w różnorodnych technikach malarskich – głównie akrylach, akwarelach i farbach olejnych. Tematyka obrazów jest dosyć zróżnicowana – od romantycznych pejzaży, poprzez martwą naturę, po barwne abstrakcje.

Wszystkie prace są nieodłącznie naznaczone emocjami, kryją w sobie magię chwili, tęsknotę za czymś nieuchwytnym, ulotnym. W pełni oddają bogactwo przeżyć i koloryt wnętrza ich autorki.


Serdecznie zapraszamy!

Reklama.

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

ULICZNA ZBIÓRKA ODPADÓW ELEKTRYCZNYCH I ELEKTRONICZNYCH


Gmina Stopnica oraz Fundacja Odzyskaj Środowisko ogłaszają bezpłatną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.