Wiadomości - Kultura, rozrywka

Wojewódzkie Święto Plonów

Dodał: Mariusz Szcześniak Data: 2014-09-25 08:09:07 (czytane: 2778)

Wojewódzkie Święto Plonów odbyło się w niedzielę 14 września br. w Busku-Zdroju. Ich gospodarzem był marszałek województwa Adam Jarubas.

Uroczystości rozpoczęła dziękczynna msza święta w kościele parafialnym Świętego Brata Alberta, po której korowód złożony z delegacji z wieńcami z każdego świętokrzyskiego powiatu, gości, mieszkańców województwa przeszedł na stadion miejski, gdzie odbyła się główna część imprezy.
Po powitaniu zebranych delegacji wieńcowych i przybyłych mieszkańców województwa przez gospodarzy terenu – starostę buskiego Jerzego Kolarza, burmistrza Miasta i Gminy Busko Waldemara Sikorę staropolską tradycją przekazania chleba marszałkowi Jarubasowi przez starostów zainaugurowana została część obrzędowa dożynek.
 
Dozynki_2014_1.JPG
 
Powiat Buski reprezentowała delegacja ze Stopnicy z najładniejszym wieńcem powiatu buskiego wykonanym przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „Nowoczesna Gospodyni” które skupia gospodynie z całej niemal gminy Stopnica.

Dozynki_2014_2.JPG 


Reprezentacja Powiatu Buskiego pokazała się z najlepszej strony. Panie z gminy Stopnica obśpiewały wieniec przy wtórach znakomitej orkiestry zamkowej działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy. Barwne stroje i żywiołowy śpiew oraz własnoręcznie uwity wieniec zachwyciły całą publiczność zebraną na dożynkach Wojewódzkich.

Dozynki_2014_3.JPG 

W obśpiewaniu wieńca z Powiatu Buskiego obok Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i gospodarzy dożynek Wojewódzkich uczestniczyli m.in. starosta powiatu buskiego – Jerzy Kolarz, wicestarosta Stanisław Klimczak, Wójt Gminy Stopnica – Ryszard Zych, przedstawiciel sejmiku Województwa – Mieczysław Sas,  dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Stopnicy – Wioletta Ciećko oraz Kierownik Biura ARiMR w Busku-Zdroju Krzysztof Gajek


 

Zobacz także

Stopnicka Majówka 2015 (foto)

Dodane: 2015-06-02 13:54 - czytane (5129)

TAGI:


Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Miejski Marsz Po Zdrowie ... z kijkami nordic walking

Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica do wzięcia udziału w II Miejskim Marszu Po Zdrowie,...