Wiadomości - Sport

Zagrali koncertowo - dla pułkownika! (fotoreportaż)

Dodał: AT Data: 2011-05-31 12:00:07 (czytane: 8075)

„Gramy dla pułkownika” – z takim zawołaniem wychodzili na boisko piłkarze Piasta Stopnica na sobotnie (28 maja) pojedynki w klasie A i B.

Emerytowany oficer Wojska Polskiego, ikona sportu gminy Stopnica, aktywny od lat działacz sportowy, wierny kibic piłkarski swojego ukochanego klubu Piasta, współtwórca dzisiejszej siły stopnickiej piłki nożnej, aktualnie przewodniczący Komisji Rewizyjnej  klubu z czwartku na piątek został w poważnym stanie zabrany do szpitala. Ten szalenie pogodny, uśmiechnięty człowiek nie opuścił żadnego spotkania rozgrywanego na stadionie w Stopnicy, dziś po raz pierwszy od wielu lat nie zasiadł na trybunach...

To dla niego, aby jak najszybciej wrócił do zdrowia i mógł nam nadal towarzyszyć  w sportowych zmaganiach, cieszyć się z nami z sukcesów gramy w tej kolejce ligowej i dedykujemy właśnie jemu te zwycięstwa – mówili po spotkaniach piłkarze obu drużyn.

Mimo brzydkiej pogody było na co popatrzeć w obu meczach. Szybka i pomimo padającego deszczu widowiskowa gra, kombinacyjne akcje, po których padały bramki, parady bramkarzy i zwycięstwa w obu pojedynkach, tak jak zapowiedzieli piłkarze – dla naszego pułkownika!!

W pierwszym sobotnim meczu w A-klasie Piast I pokonał GKS Górno 4 : 1 a pierwsze trzy gole zdobył najlepszy strzelec zespołu Piotr Rajca, czwartą na ukoronowanie wygranej  Przemysław Kot z wypracowanej sytuacji i podania  Piotrka Rajcy.

mecz_piast_gornoA001.jpg 

mecz_piast_gornoA002.jpg 


Rozegraliśmy dobry mecz, cieszy nie tylko zwycięstwo, ale i gra, którą zaprezentowaliśmy – powiedział trener Piasta Piotr Idzik. Spotkanie z trybun uważnie oglądał trener MKS Zdrój Busko Artur Jagodziński wraz z grupą piłkarzy drużyny, która w ostatniej, kończącej ligę kolejce zagra właśnie tu w Stopnicy z Piastem. Goście z Buska mieli poważne miny ale mimo to … kibicowali drużynie gospodarzy.

 

fotoreportaż
Piast I  Stopnica - GKS Górno

 

W godzinę później na murawę wyszły drużyny Piasta II i Grodu Wiślica na spotkanie ligowe B-klasy. Gród, mający w poprzedniej kolejce w zasięgu lidera tabeli i szansę zajęcia miejsca tuż za nim oraz prowadząc 2 : 0 przegrał w wyniku prostych błędów w obronie tą konfrontację 2 : 4 remisując do przerwy 2 : 2.

mecz_piast_grodB001.jpg 

mecz_piast_grodB002.jpg 

Do Stopnicy przyjechali z mocnym postanowieniem wygranej i nie pozwolili zepchnąć się gospodarzom do obrony. Przez całe zawody oglądaliśmy obustronne szybkie ataki, groźne akcje pod obiema bramkami ale ostatnie słowo mieli piłkarze Piasta i grający w tym zespole syn pułkownika Wojciechowskiego, dla którego dedykowali ten mecz – Marcin, który w 90 + 1 minucie spotkania wykorzystał dokładne podanie od kolegów strzelając gola na wagę zwycięstwa.

 fotoreportaż
Piast II Stopnica - Gród WiślicaDo tej kolejki ligowej (29.05) sprawa awansu do wyższej klasy rozgrywek w grupie 2 A-klasy jeszcze była otwarta. Wprawdzie dwa pierwsze zespoły tabeli Piast Stopnica i MKS Zdrój Busko zgromadziły tyle punktów, że zagrozić im mogła już tylko trzecia drużyna Kamienna Brody.

Ta niedziela dała definitywną odpowiedź i … po remisie Kamiennej w Kunowie z miejscową Stalą 2 : 2 i zwycięstwach MKS Busko z Sokołem Jachimowice 4 : 2 oraz Piasta I Stopnica z GKS Górno 4 : 1 te dwie drużyny już dziś mogą świętować awans.

Dla Piasta Stopnica jest to historyczna chwila, gdyż po trzynastu latach gry w A-klasie, po raz pierwszy w swojej historii zespół wywalczył awans do ligi okręgowej.

Kiedy dotarła w trakcie odbywającego się stopnickiego festynu wiadomość o remisie Kamiennej a tym samym pewnym już awansie, natychmiast część zawodników  zgromadziła się wokół swojego kapitana drużyny Jarosława Majki i … został on uroczyście ostrzyżony „na łyso” na znak zwycięstwa !

Historyczny awans Piasta I Stopnica do okręgówki wywalczyli pod wodzą trenera Piotra Idzika: bramkarze - Marcin Piotrowski, Marcin Rachuna, obrońcy -  Jacek Ćwik, Zbigniew Janik, Norbert Kabot, Piotr Kulpiński, Jarosław Majka (kapitan drużyny), Mariusz Pisarski, Tomasz Romański, pomocnicy i napastnicy -  Arkadiusz Bugaj, Mateusz Bugaj, Mateusz Cichoń, Kamil Guła, Adrian Jankoski, Krzysztof Kawa, Paweł Rajca, Tomasz Skałbania, Mateusz Kapusta, Przemysław Kot, Piotr Rajca, Andrzej Segda, Marcin Wojciechowski.

Gratulujemy!!!

 

/ Robert Gwóźdź/
Reklama.

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Uroczystości przy Kopcu Kościuszki. (fotoreportaż)

„Kopiec Kościuszki” – kopiec ziemny przy drodze prowadzącej do miejscowości Mariampol w gminie Stopnica jest odrestaurowaną...