Wiadomości - Aktualności

Bezpłatna pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie (obszarowe) dla mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica

Dodał: Data: 2024-03-18 13:15:59 (czytane: 1323)

Wzorem lat ubiegłych, z inicjatywy Ryszarda Zycha- Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica, świadczona będzie nieodpłatna pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie (obszarowe).

Pomoc udzielana będzie przez Pana Mariusza Szcześniaka tel. 41 3779 805, Pana Przemysława Kaczmarczyka tel. 41 3779 806.

Niezbędne do uzupełnienia wniosku będzie posiadanie przez rolnika loginu i hasła do aplikacji e-wniosek, a w przypadku gdy rolnik po raz pierwszy składa wniosek w wersji elektronicznej: numeru ewidencyjnego gospodarstwa, ostatnich ośmiu cyfr numeru rachunku bankowego rolnika, wartości ostatniej płatności otrzymanej z ARiMR w 2023 r. oraz struktury upraw na poszczególnych działkach w 2024 r.

Rolnik musi posiadać również odręcznie narysowaną (np. na samodzielnie wykonanych rysunkach) strukturę upraw z danymi dotyczącymi numeru działek oraz powierzchni upraw.

Rolnik jest zobowiązany do poinformowania osoby udzielającej pomocy, iż chce skorzystać z tzw. pomocy dobrostanowej o ile spełnia warunki dla jej otrzymania (poprawa warunków ich utrzymania przez zwiększenie powierzchni bytowej przypadającej na jedno zwierzę (krowę, lochę, tucznika) o co najmniej 20 proc. w stosunku do wymaganej obecnie minimalnej powierzchni lub przez zorganizowanie zwierzętom dostępu do pastwiska czy wybiegu.).

 

Prosimy nie odkładać złożenia wniosku na ostatnią chwilę, ponieważ czas, który trzeba przeznaczyć na przygotowanie wniosku, w bieżącym roku, ze względu wprowadzenie tzw. ekoschematów. 

 

Termin składania wniosków upływa 15 maja br.

 

Więcej informacji:https://www.gov.pl/web/arimr/kampania-doplat-2024--rolnicy-skladaja-wnioski

Sezon letni 2024 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

06/29/2024

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 29 czerwca, od godz. 11:00. więcej..