Wiadomości - Aktualności

Dziewiętnaście par z terenu Miasta i Gminy Stopnica świętowało okrągłą 50. rocznicę pożycia małżeńskiego

Dodał: Mariusz Data: 2024-04-11 19:41:56 (czytane: 1054)

Jubilaci spotkali się w pierwszej kolejności w Kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Stopnicy. Mszę sprawował ksiądz dziekan Janusz Rydzek. Następnie wzięli udział w uroczystości z udziałem władz samorządowych. Jubilaci otrzymali z rąk Burmistrza Ryszarda Zycha, Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Tułaka oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Justyny Wach-Rajtar  medale, listy gratulacyjne, kwiaty i drobne upominki w postaci pięknego zestawu filiżanek.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę odebrali: Marianna i Zygmunt Augustynowie, Jadwiga i Kazimierz Bławatowie, Helena i Stefan Czaplowie, Barbara i Edward Czarneccy, Maria i Tadeusz Jasińscy, Krystyna i Marian Jewiarzowie, Sabina i Jan Kaczmarscy, Józefa i Lucjan Kędziorowie, Helena i Tadeusz Kozłowscy, Danuta i Władysław Marnikowscy, Zofia i Piotr Pałkowie, Elżbieta i Ryszard Pochopieniowie, Teresa i Jan Prusiewiczowie, Anna i Stanisław Prusiowie, Barbara i Jan Stachurscy, Danuta i Henryk Szczepanikowie, Henryka i Wiesław Wojtachowie, Halina i Stanisław Wołoszynowie, Alina i Zdzisław Wróblowie.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości Jubilaci zasiedli do wspólnego stołu, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek, wspólne rozmowy, którym nie było końca, a także wspomnienia, których niejeden mógłby im pozazdrościć.

Szanownym Jubilatom składamy serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha na dalsze lata wspólnego życia, rodzinnego ciepła, które stworzyli dla siebie, swoich dzieci i otoczenia.

Uroczystość dotyczyła par małżeńskich, które w 2023 r. osiągnęły piękny Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Jesienią 2024 r. planowane jest zorganizowanie uroczystości dla par małżeńskich, które w bieżącym roku świętują 50. rocznicę ślubu. 

Zdjęć w galerii: 154

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..