Wiadomości - Aktualności

Gmina Stopnica nagrodzona

Dodał: PatrykL Data: 2015-10-29 14:05:26 (czytane: 3776)

W dniu 23 października 2015r. Ryszard Zych- Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica odebrał nagrodę w konkursie Wzorowa Gmina. Kapituła konkursu przyznając tytuł w kategorii Lidera Sportu dokładnie przeanalizowała osiągnięcia gminy w tym zakresie.

W poprzednim okresie programowania Unii Europejskiej, jedną z kluczowych płaszczyzn interwencji stanowił obszar rekreacji, sportu i kultury- w ramach tej kategorii projektów zagospodarowano m.in. obiekt szkolno - sportowy w Stopnicy o łącznej powierzchni pond 7,50 ha.

Kompleks na którym usytuowana jest szkoła podstawowa z salą gimnastyczną, gimnazjum z halą sportową oraz zespół szkół ponadgimnazjalnych, a wkrótce powstanie nowoczesny budynek przedszkola, został zagospodarowany między innymi poprzez odbudowę XIV wiecznego Zamku Królewskiego ufundowanego przez Kazimierza Wielkiego, który pełni obecnie funkcję Gminnego Centrum Kultury o powierzchni użytkowej ponad 1,9 tys. m2. W sąsiedztwie Centrum Kultury w latach 2009-2015r. zrealizowano projekty w ramach których m.in. zmodernizowano stadion piłkarski poprzez wykonanie: zadaszenia trybun, poliuretanowej bieżni lekkoatletycznej, skoczni do skoku w dal, kortu tenisowego oraz wielofunkcyjnego boiska o syntetycznej nawierzchni. Ponadto urządzono siłownię zewnętrzną oraz wewnętrzną, klub fitness, wybudowano również sceną dla występów artystycznych.

Poniżej płyty głównej stadionu w 2014r. do użytku oddany został obiekt w skład którego wchodzi: sezonowy basen o wymiarach 33 x 15 m wraz z brodzikiem dla dzieci oraz 60- metrową zjeżdżalnią, budynkiem socjalnym w którym mieszczą się przebieralnie i sanitariaty. Na kompleksie powstał plac zabaw, górka saneczkowa skatepark, altana grillowa, boisko do siatkówki plażowej, ścieżki turystyczne, a staw przywrócony został do uprawiania sportów wodnych. W 2015r. zakończone zostały roboty budowalne związane z wykonaniem rozsuwanego zadaszenia basenu. Realizacja tego przedsięwzięcia przyczyniła się do wydłużenia okresu jego eksploatacji. Ponadto zadaszenie zwiększyło funkcjonalność obiektu, pozwoliło na korzystanie z basenu w dni pochmurne i chłodne oraz zapobiega zanieczyszczeniu niecki, jak również nadmiernemu wychładzaniu się wody, ogrzewanej dzięki wykorzystaniu instalacji solarnej. Wykonano również piramidy linowe, wielofunkcyjne poliuretanowe boisko sportowe, które zimą zaadaptowane zostanie na lodowisko. Cały kompleks objęty jest systemem monitoringu.

Kapituła doceniła również fakt, iż Gmina Stopnica stosuje zasadę zrównoważonego rozwoju inwestując nie tylko w stolicę gminy, ale również w infrastrukturę publiczną w pozostałych miejscowościach,  w których między innymi dokonano modernizacji i wyposażenia 16 świetlic wiejskich,  budowy placów zabaw oraz zewnętrznych siłowni, sieci kanalizacyjnej oraz modernizacji dróg gminnych. 

_MG_9726_1.JPG 

 

_MG_0001_1.JPG 

To już kolejna nagroda przyznana Gminie Stopnica w tym roku. W maju 2015r. podczas uroczystości, która odbyła się w ramach finałowej gali XI Plebiscytu Euro-Gmina 2014/2015 w WDK w Kielcach pod honorowym patronatem Wojewody Świętokrzyskiego oraz Marszałka Województwa, Gmina Stopnica uhonorowana została nagrodą w kategorii Miasto Roku 2014/2015, a Burmistrz Ryszard Zych otrzymał statuetkę stanowiącą wyróżnienie za 25 lat pracy w samorządzie. Kapituła przyznając powyższe nagrody wzięła pod uwagę systematyczny rozwój gminy, aktywność w sferze pozyskiwania środków zewnętrznych oraz długoletnią pracę i zaangażowanie Burmistrza na rzecz społeczności lokalnej. 

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Miejski Marsz Po Zdrowie ... z kijkami nordic walking

Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica do wzięcia udziału w II Miejskim Marszu Po Zdrowie,...