Wiadomości - Aktualności

Gmina Stopnica pozyskała 30 000 zł z rządowego programu Poznaj Polskę na organizację wycieczek dla uczniów Szkoły Podstawowej w Stopnicy

Dodał: Data: 2022-05-10 07:14:51 (czytane: 845)

Ryszard Zych- Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica podpisał porozumienie z Ministrem Edukacji i Nauki na realizację zadań w ramach programu Poznaj Polskę. Gmina Stopnica złożyła 6 wniosków uzyskując maksymalne przysługujące dofinansowanie w wysokości 30 000 zł. Wycieczki zorganizowane zostaną jeszcze w bieżącym roku szkolnym. Ze zorganizowanych wycieczek skorzysta blisko 350 uczniów.

W ramach realizacji zadania planowana jest organizacja 3 wycieczek do Warszawy podczas których uczniowie z klas IV-VIII odwiedzą m.in. Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Niepodległości, Muzeum Powstania Warszawskiego.   

Uczniowie klas I-III zobaczą natomiast: Park Etnograficzny w Tokarni, Muzeum Wsi Kieleckiej, Pomnik przyrody „Dąb Bartek” w Zagnańsku, Święty Krzyż- pobenedyktyński zespół klasztorny, Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach.

Poznaj Polskę" - Gmina Kalwaria Zebrzydowska - Portal gov.pl

Sezon letni 2024 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

06/29/2024

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 29 czerwca, od godz. 11:00. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pozostał tylko tydzień na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie (obszarowe) oraz dopłaty do nawozów

Z inicjatywy Ryszarda Zycha- Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica, świadczona będzie pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie...