Wiadomości - Aktualności

Gmina Stopnica pozyskała dofinansowanie na utworzenie pracowni edukacji ekologiczno– przyrodniczej w szkole podstawowej w Stopnicy

Dodał: Data: 2017-05-23 14:18:57 (czytane: 4164)

W dniu 17 maja 2017r. Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Ryszard Zych podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na realizację projektu pn. Pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Stopnica.

Celem przedmiotowego przedsięwzięcia jest podniesienie jakości edukacji ekologicznej oraz kształtowanie zainteresowań uczniów ekologią, ochroną przyrody i środowiska.

W ramach projektu planowany jest zakup urządzeń do badania powietrza atmosferycznego, wody oraz gleby. Z zakupionych pomocy, uczniowie będą korzystać na zajęciach lekcyjnych oraz pozalekcyjnych nie tylko w pracowniach, ale także podczas wycieczek edukacyjnych i zajęć w plenerze.

Wartość projektu wynosi 30 000,00 zł, w tym kwota dofinansowania to 20 000,00 zł. Z nowych pomocy naukowych uczniowie będą mogli skorzystać już od nowego roku szkolnego.

 

 

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bezpłatne badania mammograficzne w Stopnicy

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne w dniu 1 czerwca 2017r. (czwartek)....