Wiadomości - Aktualności

Gmina Stopnica przeznaczyła ponad 1,2 mln zł na modernizację dróg

Dodał: Data: 2017-08-22 08:34:41 (czytane: 2854)

Nową nawierzchnię w 2017 r. otrzyma ponad 18 kilometrów dróg.

Wkrótce rozpoczną się roboty budowlane związane z przebudową i modernizacją  ponad 6,3 km dróg gminnych poprzez wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie warstwy wyrównawczej oraz ścieralnej. Na ten cel z budżetu Gminy Stopnica przeznaczono ponad 720 000 zł.

Obecnie trwają również dostawy kruszywa w celu uzupełnienia nawierzchni dróg kamiennych oraz utwardzenia dróg gruntowych. Z ponad dwunastu tysięcy ton kruszywa o wartości ponad 290 000 zł, dostarczonych zostało już blisko 7 tysięcy ton. W rezultacie realizacji zamówienia obejmującego dostawę kruszywa docelowo zmodernizowane zostanie ok. 10 km dróg gminnych.

Dobiegają końca roboty budowalne związane z przebudową drogi powiatowej w miejscowości Białoborze i Klępie Dolne. Gmina Stopnica przekazała na ten cel ponad 212 000 zł. Dzięki dofinansowaniu przebudowane zostanie 2,5 km drogi powiatowej w miejscowościach.

Zakres inwestycji obejmuje: poszerzenie jezdni z 4 m do 5,5 m, wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, remont przepustów i zjazdów na drogi boczne, wykonanie pobocza gruntowego oraz jego wzmocnienie kruszywem kamiennym, wykonanie oznakowania poziomego
i pionowego, montaż barier sprężystych.

Sezon letni 2024 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

06/29/2024

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 29 czerwca, od godz. 11:00. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

ARiMR uspokaja - rolnik ma możliwość zmiany elementu proekologicznego zadeklarowanego we wniosku o przyznanie płatności

Niektórzy rolnicy, mogą nie wywiązać się z zadeklarowanego we wnioskach o przyznanie płatności bezpośrednich, wysiania do 20 sierpnia...