Wiadomości - Aktualności

Gminne Święto Plonów 2015

Dodał: mrajtar Data: 2015-08-26 11:26:59 (czytane: 5570)

odbyło się w niedzielę, 23 sierpnia w Stopnicy. Barwny korowód, w którym uczestniczyło 8 delegacji wieńcowych oraz 17 delegacji z chlebem i wiązankami kwiatów, o godz. 11.30 wyruszył z placu zamkowego do kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, gdzie została odprawiona msza święta w intencji rolników i ich rodzin, przez księży z parafii w Stopnicy i Kątach Starych.

Po mszy poświęcone bochny chleba, upieczone z tegorocznych zbiorów, zostały podzielone wśród zgromadzonych mieszkańców gminy i przybyłych gości a korowód dożynkowy pomaszerował na plac przy scenie plenerowej, gdzie odbyła się dalsza część dożynkowych obrzędów. 

 

_DSC8596_1.JPG

_DSC8643_1.JPG 

 Po odśpiewaniu Hymnu państwowego i Roty przez chór Cantores Stopnicensis oraz powitaniu zgromadzonych gości, starostowie dożynek Renata Czapla ze Skrobaczowa i Jan Kowalik z Czyżowa przekazali dorodny bochen chleba gospodarzowi dożynek Burmistrzowi - Ryszardowi Zychowi. Gospodarz dożynek, przyjmując z rąk starostów chleb, przyrzekł dzielić go sprawiedliwie tak by nikomu go nie zabrakło. Podczas rozdawania pokrojonego chleba rozpoczęła się prezentacja wieńców przygotowanych przez delegacje reprezentujące 8 wsi.Komisja konkursowa wyróżniła 4 wieńce typując na trzecim miejscu wieniec z Bosowic, na drugim miejscu wieniec ze Szczytnik, natomiast pierwsze miejsca zajęły ex aequo wieńce zaprezentowane przez Mietel i Stowarzyszenie Stopniczanki.

_DSC8542_1.JPG 

_DSC8518_2.JPG 

Tegoroczne święto plonów upłynęło w miłej atmosferze, pogoda dopisywała, wszyscy świetnie się bawili. Na stoiskach przygotowanych przez koła gospodyń ze Szczytnik, Mietla i Szczeglina oraz Stowarzyszenia „Stopniczanki” można było posmakować pysznych produktów regionalnych. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

 


Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Miejski Marsz Po Zdrowie ... z kijkami nordic walking

Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica do wzięcia udziału w II Miejskim Marszu Po Zdrowie,...