Wiadomości - Aktualności

Inwestycje gminne w czasie pandemii

Dodał: Data: 2020-04-28 12:13:50 (czytane: 2627)

W kwietniu zakończono modernizację placu zabaw przy przedszkolu w Stopnicy. W ramach realizacji zadania wykonano poliuretanową, bezpieczną nawierzchnię przy trzech urządzeniach zabawowych. Na wielokolorowej nawierzchni syntetycznej, wykonano  klika modułów gier (gra w klasy, alfabet). Mamy nadzieję, że już wkrótce miejsce to znowu będzie tętnić życiem, a najmłodsi milusińscy uczęszczający do przedszkola, będą mogli dać upust swojej energii.

DSC_0012.JPG 

Rozpoczęto również wykonanie systemu oświetlenia obiektu szkolno-sportowego w Stopnicy oraz jego otoczenia. Wykonano oświetlenie uliczne od skrzyżowania drogi wojewódzkiej z drogą powiatową, prowadzącą w kierunku klasztoru. Natomiast już w maju, rozpocznie się budowa oświetlenia w miasteczku ruchu drogowego, usytuowanego między salą gimnastyczną, a halą sportową oraz placu na którym zlokalizowane są miejsca postojowe między miasteczkiem ruchu, a pasem zieleni.  

Wartość w/w inwestycji opiewa na kwotę blisko 120 000 zł.

Trwają również prace związane z renowacją ogrodzenia kompleksu szkolno-sportowego, które   prowadzone są przez pracowników obsługi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Dokonano impregnacji kamiennych elementów ogrodzenia oraz pomalowano stalowe przęsła.  

Zakończyła się budowa 70 miejsc postojowych na odcinku od lodowiska do bramy wjazdowej do klasztoru.

Budowa miejsc parkingowych wpłynie na poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, w szczególności rodziców i dzieci, uczęszczających do zlokalizowanego w sąsiedztwie przedszkola.

Nowa nawierzchnia drogi, zostanie wykonania w terminie do 30 września 2020 r.

Zadanie stanowi część składową projektu obejmującego przebudowę dwóch dróg powiatowych na obszarze Gminy Stopnica:

1. Przebudowę drogi powiatowej Nr 0024T Chmielnik - Stopnica od km 21+000 do km 25+680 dł. 4680 m (tj. na odcinku od Skrobaczowa do Stopnicy).

2. Przebudowę drogi powiatowej Nr 0052T Widuchowa- Ruczynów -Skrobaczów od km 7+265 do km 8+600 dł. 1335 m (na odcinku od Skrobaczowa do Kuchar).

Gmina Stopnica udzieli Powiatowi Buskiemu pomocy finansowej w wysokości 870 000 zł na przebudowę w/w dróg.

Sezon letni 2024 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

06/29/2024

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 29 czerwca, od godz. 11:00. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spełniamy marzenia – auta z Niemiec od dziś w usłudze Historia Pojazdu

Niemiec płakał jak sprzedawał – wreszcie możecie sprawdzić, czy ze smutku, czy z radości. W naszej usłudze Historia Pojazdu...