Wiadomości - Sport

Międzygminna Liga Piłki Siatkowej Chłopców

Dodał: Agnieszka Data: 2014-05-30 11:22:10 (czytane: 4903)

Zwycięstwo w Międzygminnej Lidze Piłki Siatkowej Chłopców dla Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Stopnicy. Od dziesięciu lat w rozgrywkach Ligowych Gimnazjów biorą udział szkoły Powiatu Buskiego i Staszowskiego.

Głównym celem rozgrywek jest popularyzowanie siatkówki wśród młodzieży naszego regionu połączone z aktywnym spędzaniem wolnego czasu. W cyklu rozgrywek odbywają się, w kolejnych placówkach turnieje o puchar dyrektorów gimnazjów, a wyniki zaliczane są do klasyfikacji generalnej.

Zwycięzcy ligi otrzymują okazały puchar, a w poszczególnych turniejach dzięki sponsorom zewnętrznym (firma „Kastel” producent okien w Kątach Nowych) pojawiają się nagrody rzeczowe.

Koordynatorem rozgrywek są nauczyciele wychowania fizycznego gimnazjów biorących udział w lidze. To oni na początku roku szkolnego tworzą harmonogram rozgrywek. Liga do dziś cieszy się dużym powodzeniem i zainteresowaniem.

W tym roku gospodarzem ostatniego turnieju, który odbył się w dniu 17 maja 2014 r. była Oleśnica. Turniej ten był bardzo ważny dla zespołów z Gnojna, Solca-Zdroju, Stopnicy i Oleśnicy ponieważ to oni tworzyli czołówkę tabeli. Pierwsze miejsce w tym turnieju wywalczyło Gimnazjum w Stopnicy, które tym samym zdobyło dodatkowe punkty i zostało ZWYCIĘZCĄ LIGII w sezonie 2013/2014.

siatkarze_stopnica001.jpg 

Skład drużyny Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Stopnicy:
Cichoń Adam, Drozdowski Radosław, Durnaś Sebastian, Koronowski Jakub, Krasa Piotr(kapitan), Manierak Marcin, Meuś Konrad, Opałka Karol, Ptak Maksymilian, Ściana Adam, Wiśniewski Arkadiusz, Zych Piotr.

Trener Mariusz Sztorc.

siatka_stopnica_turniej002.jpg

Zobacz także

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu ofert

Dodane: 2016-04-07 07:35 - czytane (5947)

TAGI:


Sezon letni 2024 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

06/29/2024

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 29 czerwca, od godz. 11:00. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Miejski Marsz Po Zdrowie ... z kijkami nordic walking

Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica do wzięcia udziału w II Miejskim Marszu Po Zdrowie,...