Wiadomości - Turystyka

PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI

Dodał: Mariusz Data: 2015-07-08 07:53:54 (czytane: 3382)

Organizacja Turystyczna "Szlak Jagielloński" zaprasza wraz z Fundacją "Via Jagiellonica" w podróż do przeszłości "Szlakiem Jagiellońskim". Doroczna impreza promująca wycieczki królewskim traktem Kraków - Lublin - Wilno w 2015 r. przypomina również o 490. rocznicy hołdu pruskiego. Program otwarty "podróży do przeszłości" obejmuje konkursy oraz egzaminy przewodnickie, a dodatkowy zajęcia szkolenia przewodnickiego na wybrane Miasta i Gminy.

8 lipca (środa)
godz. 16 - Koprzywnica: konkurs przewodnicki ‘‘Koprzywnica w 1525 r.” (Rynek)
godz. 20 - Nowy Korczyn: konkurs przewodnicki ‘‘Nowy Korczyn w 1525 r.” (Rynek)
9 lipca (czwartek)
godz. 16 - Opatowiec: konkurs przewodnicki ‘‘Opatowiec w 1525 r.” (Rynek)
godz. 19 - Koszyce: konkurs przewodnicki ‘‘Koszyce w 1525 r.” (rozpoczęcie na Rynek)
10 lipca (piątek)
godz. 18 - Wawrzeńczyce: konkurs przewodnicki ‘‘Wawrzeńczyce w 1525 r.” (Centrum Kultury i Promocji)
11 lipca (sobota)
godz. 9 – upamiętnienie hołdu pruskiego w Krakowie (Rynek Główny)
godz. 16 - Stopnica: konkurs przewodnicki ‘‘Stopnica w 1525 r.” (Rynek)
- To bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjne. Doroczny konkurs, w którym bierzemy udział to istny maraton przewodnicki. Dla nas to okazja do rozwoju swojego warsztatu, dla uczestników kursów odbycia zajęć praktycznych, a dla mieszkańców i turystów do bezpłatnego zwiedzania. Można również otrzymać aktualne materiały promocyjne, z mapką ‘‘Szlaku Jagiellońskiego” – mówi Bartosz Tratkowski, prezes Fundacji ‘‘Via Jagiellonica”, a zarazem licencjonowany przewodnik turystyczny (Lublin i trasa ‘‘Szlaku Jagiellońskiego”).
     Organizatorzy powrócą do Lublina w dniu 12 lipca br., po czym podzielą się swymi doświadczeniami poprzez kolejną fotorelację, zamieszczoną na portalu internetowym: www.szlakjagiellonski.pl. Nowe informacje wzbogacą również bazę danych Centrum Obsługi Turystycznej ‘‘Via Jagiellonica” w Lublinie.

Sezon letni 2024 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

06/29/2024

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 29 czerwca, od godz. 11:00. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Miejski Marsz Po Zdrowie ... z kijkami nordic walking

Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica do wzięcia udziału w II Miejskim Marszu Po Zdrowie,...