Wiadomości - Aktualności

Rozpoczynamy budowę kanalizacji sanitarnej w Dziesławicach

Dodał: Data: 2021-07-12 08:06:45 (czytane: 1161)

Własnym nakładem sił i środków, bez dofinansowania z zewnętrznych źródeł, rozpocznie się budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Dziesławice.

Główny kolektor kanalizacji o długości ponad 3,5 km, wybudowany zostanie przez pracowników Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy Stopnica. Wybudowanie tego odcinka sieci umożliwi rozpoczęcie budowy kanalizacji sanitarnej w Czyżowie.

Historia zatoczyła swego rodzaju koło. W 1996 r. zakończył się proces budowy wodociągów na obszarze całej Gminy Stopnica, które wybudowane zostały w większości przez ówczesny Zakład Gospodarki Komunalnej, obecnie Referat Gospodarki Komunalnej, który przez ostatnie lata był sukcesywnie wyposażany w specjalistyczny sprzęt i urządzenia, umożliwiające budowę sieci kanalizacyjnej w możliwie najoszczędniejszej formule, własnym nakładem sił.

Zakończenie budowy kanalizacji w Dziesławicach planowane jest na 2022 r. Do kanalizacji sanitarnej przyłączonych zostanie ponad 50 nieruchomości (150 mieszkańców).  

DSC_0095.JPG 


 

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Jak zweryfikować rachmistrza spisowego?

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021....