Wiadomości - Aktualności

Sezon zimowy na lodowisku miejskim zakończony

Dodał: PatrykL Data: 2016-02-26 07:29:20 (czytane: 7194)

Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe (wysoka temperatura, opady deszczu), lodowisko miejskie zostało zamknięte. W ten sposób zakończony został sezon zimowy dla wielbicieli jazdy na łyżwach.

Do Państwa dyspozycji oddane zostało lodowisko o wymiarach 40 x 20 m. Zaadaptowanie wielofunkcyjnego boiska sportowego na lodowisko było możliwe dzięki uzyskaniu dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Na lodowisku odnotowano ponad 6 000 wejść, nie licząc uczniów szkół, którzy korzystali z obiektu w ramach zajęć szkolnych.    

Miłośników jazdy na łyżwach zapraszamy do doskonalenia swoich umiejętności w kolejnym sezonie 2016/2017.

 DSC_0176_1.JPG

W okresie letnim zapraszamy natomiast do korzystania z basenu. Mamy nadzieję, że warunki atmosferyczne będą sprzyjać, a ustanowiony w ubiegłym roku wynik ponad 14 700 wejść na basen zostanie pobity.

 DSC_0195_1.JPG

Wspomniane obiekty stanowiły część składową projektu pn. „Kompleksowa rewitalizacja Stopnicy jako podstawa rozwoju tej miejscowości na bazie unikatowego potencjału historyczno-kulturowego, turystycznego i rekreacyjnego”, który współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej. Zakres rzeczowy projektu obejmował również wykonanie placu zabaw, górki saneczkowej, skateparku, altany grillowej, boiska do siatkówki plażowej, ścieżek turystycznych, wielofunkcyjnego boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej, zestawu piramid linowych.

W 2015 roku zakończono roboty budowalne związane z wykonaniem rozsuwanego zadaszenia basenu, które zwiększyło funkcjonalność obiektu, pozwala na korzystanie z basenu w dni pochmurne i chłodne oraz zapobiega zanieczyszczeniu niecki, jak również nadmiernemu wychładzaniu się wody, ogrzewanej dzięki wykorzystaniu instalacji solarnej. Realizacja tego przedsięwzięcia przyczyniła się do wydłużenia okresu eksploatacji basenu.

Realizacja przedmiotowego projektu okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Obszar dotychczas niezagospodarowany, stał się wizytówką miasta i gminy. Z kompleksu rekreacyjno- szkolnego o powierzchni ponad 7,5 ha korzystają nie tylko uczniowie pobliskich szkół, ale również mieszkańcy oraz turyści. 

Zachęcamy Państwa również do odwiedzenia naszego kanału na portalu You Tube, gdzie można obejrzeć między innym film prezentujący umiejętności łyżwiarskie Naszych mieszkańców (Link do naszego Kanału ).    

 

Nasz Patronat

Sezon letni 2024 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

Data: 2024-06-29,
Miejsce: Basen przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 29 czerwca, od godz. 11:00.

Imprezy

Patronat
2024-06-29 - 2024-08-31

Sezon letni 2024 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy