Wiadomości - Aktualności

SIEDEMNAŚCIE LAT SIATKARSKIEJ TRADYCJI W STOPNICY

Dodał: PatrykL Data: 2015-11-26 10:06:45 (czytane: 4653)

W 1999 roku w Stopnicy odbył się pierwszy Turniej o Puchar Wójta Gminy Stopnica w piłce siatkowej mężczyzn i od tego czasu tradycją stały się coroczne rozgrywki turniejowe w Stopnicy. Popularność piłki siatkowej i rozgrywanych turniejów sprawiła, że sąsiednie gminy dołączyły do organizowania turniejów i rozgrywek.

Powstała wtedy Międzygminna Liga Piłki Siatkowej, która po przystąpieniu do rozgrywek zespołów z sąsiednich powiatów przekształciła się w Regionalną Ligę Piłki Siatkowej Mężczyzn.
W dniu 22 listopada 2015 roku odbył się II Regionalny Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica. Uczestniczyło w nim siedem zespołów Regionalnej Ligi PSM reprezentujących powiaty buski i staszowski.
Zwycięzcą Turnieju została drużyna „Buskowianka” Busko – Zdrój, kolejne miejsca zajęły zespoły: Integro OSiR Staszów, ULKS „KASTEL” Stopnica, ULKS „JUNIOR” Stopnica, GKS „Wschodnia” Tuczępy, KS Zborów,  „BUDKOM” Oleśnica.
Najlepszym zawodnikiem Turnieju został wybrany Bartosz Durnaś ze Stopnicy.
Puchary i nagrody dla wszystkich zespołów wręczyli organizatorzy Turnieju: Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Ryszard Zych oraz prezes Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego w Stopnicy Elżbieta Tompór.

Rozpoczecie_Turnieju_1.jpg

Dekoracja_1.jpg 

 MVP_Turnieju___Bartosz__Durnas_1.jpg

Finalisci_rozgrywek_1.jpg

Sezon letni 2024 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

06/29/2024

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 29 czerwca, od godz. 11:00. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Miejski Marsz Po Zdrowie ... z kijkami nordic walking

Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica do wzięcia udziału w II Miejskim Marszu Po Zdrowie,...