Wiadomości - Aktualności

Zakończono remonty dróg wojewódzkich na obszarze Gminy Stopnica

Dodał: PatrykL Data: 2015-11-03 10:02:29 (czytane: 5475)

W dniu 29 października 2015r. dokonano oficjalnego odbioru robót budowlanych związanych z remontem drogi wojewódzkiej w Stopnicy na odcinku od drogi krajowej do mostu włącznie.

Remontowi poddany został odcinek drogi na długości 468 mb. Obejmował on wykonanie robót w zakresie nawierzchni bitumicznych, chodników i zjazdów z kostki brukowej oraz remont przepustu pod koroną drogi. Gmina Stopnica udzieliła Samorządowi Województwa Świętokrzyskiego pomocy finansowej na realizację przedmiotowego zadania w wysokości 50 % kosztów inwestycji.  

 DSC_3221_2.JPG

DSC_3244_1.JPG 

Odcinek remontowanej drogi jest jednym z ważniejszych traktów komunikacyjnych w Stopnicy stanowi część drogi wojewódzkiej nr 756 relacji Starachowice- Stopnica i sąsiaduje bezpośrednio z placówkami edukacyjnymi, Gminnym Centrum Kultury oraz kompleksem rekreacyjno- sportowym w skład którego wchodzi m.in. stadion i boiska sportowe, bieżnia lekkoatletyczna, obiekt basenowy oraz wiele innych atrakcji. 

 DSC_3287_1.JPG

Również w bieżącym roku zakończono remont mostu wraz z przyległą jezdnią na odcinka drogi wojewódzkiej nr 756 Starachowice- Stopnica w miejscowości Falęcin Stary.

 DSC_3352_1.JPG

 DSC_3353_1.JPG

Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica wystąpił z wnioskiem do Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o uwzględnienie w budżecie na 2016r. środków finansowych na remont nawierzchni dróg wojewódzkich przebiegających przez miejscowości Białoborze oraz Żerniki Dolne.

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Miejski Marsz Po Zdrowie ... z kijkami nordic walking

Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica do wzięcia udziału w II Miejskim Marszu Po Zdrowie,...