Wiadomości - Sport

Zapraszamy do korzystania z basenu

Dodał: Mariusz Data: 2015-06-19 13:53:03 (czytane: 10499)

W dniu 27 czerwca 2015r. (sobota) działalność w nowym sezonie rozpocznie basen miejski w Stopnicy. Z obiektu nieodpłatnie można korzystać codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.

 Do dyspozycji oddajemy basen o wymiarach 33 x 15 m z 60- metrową zjeżdżalnią oraz niezbędną infrastrukturą (w tym instalacją solarną dzięki której woda w basenie jest podgrzewana). W skład kompleksu wchodzi również budynek stanowiący zaplecze basenu w którym znajdują się przebieralnie i prysznice. Ponadto w skład obiektu wchodzą brodzik dla dzieci, skatepark, plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, altana grillowa, a także zbiornik wodny na którym można popływać kajakiem lub rowerkiem wodnym. Nad bezpieczeństwem pływających osób czuwać będą ratownicy wodni. Infrastruktura basenowa została wzbogacona o mobilne zadaszenie niecki, które przyczyni się do wydłużenia okresu eksploatacji basenu. Ponadto zadaszenie zwiększy funkcjonalność obiektu, pozwoli na korzystanie z basenu w dni pochmurne i chłodne oraz zapobiegać będzie zanieczyszczeniu niecki, jak również nadmiernemu wychładzaniu się wody.

DSC_0094_1.JPG 

DSC_0108_1_4.JPG

DSC_0047_1.JPG


W/w infrastruktura powstała w wyniku realizacji projektu pn. „Kompleksowa rewitalizacja Stopnicy jako podstawa rozwoju tej miejscowości na bazie unikatowego potencjału historyczno-kulturowego, turystycznego i rekreacyjnego” współfinansowanego ze  środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 6.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 60 % kosztów kwalifikowanych.  

naglowek_1.jpg

                                         … dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...                                      

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Miejski Marsz Po Zdrowie ... z kijkami nordic walking

Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica do wzięcia udziału w II Miejskim Marszu Po Zdrowie,...