Wiadomości - Kultura, rozrywka

Stopnicka Majówka 2015 (foto)

Dodał: Agnieszka Data: 2015-06-02 13:54:23 (czytane: 5145)

Tegoroczna Majówka z motywem przewodnim disco polo, przez dwa dni - sobotę i niedzielę (30 - 31 maja) zgromadziła tłumy. Festyny w Stopnicy od początku swojego istnienia mają w sobie to "coś", co gromadzi ludzi w różnym wieku, od dzieci a na osobach w starszym wieku kończąc.

Na scenie w kolejnych latach występowały znane gwiazdy sceny, filmu, kabaretu. Była tu grana dobra różnorodna muzyka od mocnego rocka, światowych i polskich przebojów z lat 60. XX wieku i z kolejnych etapów rozwijania się muzyki rozrywkowej poprzez zespoły cygańskie, góralskie z całą feerią barw ich swoistości, na muzyce disco polo kończąc. W oprawie wielu atrakcji, z czeskim lunaparkiem na czele - więc i zainteresowanie ludzi było i jest nadal ogromne.

majowka_stopnicka001.jpg 

Czym przyciąga Stopnica? Prostym, nieudziwnionym scenariuszem spotkań, brakiem tzw. nadęcia w prowadzeniu, trafianiem w gusta i oczekiwania widzów w odniesieniu do zapraszanych artystów i przestrzenią do zabawy, jaki daje kompleks sportowy przy stadionie „Piasta” Stopnica.

majowka_stopnicka003.jpg 

majowka_stopnicka002.jpg
 

Kiedy rozpoczynaliśmy organizację kilka lat temu naszych rodzinnych festynów, staraliśmy się ich uczestnikom zapewnić możliwość dobrej, bezpiecznej zabawy ze znanymi gwiazdami sceny muzycznej, odpoczynku w gronie znajomych. Jak widać, trafiliśmy w oczekiwania naszych gości, z czego ja sam i pomysłodawcy stopnickich festynów jesteśmy zadowoleni -  powiedział burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Ryszard Zych.

fotoreportaż


/Robert Gwóźdź/


 

Zobacz także

Festiwal Amatorskich Zespołów Muzycznych

Dodane: 2015-05-15 11:53 - czytane (3506)

TAGI:


Sezon letni 2024 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

06/29/2024

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 29 czerwca, od godz. 11:00. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Miejski Marsz Po Zdrowie ... z kijkami nordic walking

Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica do wzięcia udziału w II Miejskim Marszu Po Zdrowie,...