Wiadomości - Kultura, rozrywka

STOPNICKA MAJÓWKA 2014!!!

Dodał: Agnieszka Data: 2014-06-18 11:20:05 (czytane: 2200)

Dynamicznie, z dobrą muzyką w gwiazdorskiej obsadzie, zabawą z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych minęła tegoroczna Stopnicka Majówka. Jej organizatorem jest tradycyjnie Gmina Stopnica i Gminne Centrum Kultury w Stopnicy.

Przed dwa popołudnia – sobota i niedziela, tłumy gości z różnych stron regionu zawitało na tą imprezę, która od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Profesjonalnie zabezpieczona przez firmę ochroniarską, medycznie przez Harcerską Grupę Ratowniczą z Buska, logistycznie przez Urząd Gminy w Stopnicy dawała gwarancję bezpiecznej a przy tym żywiołowo-beztroskiej zabawy.

stopnica_majowka002.jpg 

Ton nadawali temu spotkaniu zaproszeni wykonawcy, którzy doskonale bawili widzów i każdy kolejny występ w obu dniach przyjmowany był z dużym aplauzem. W sobotę rozpoczęła majówkę i rozruszała publiczność grupa „Roxsaid” po niej wystąpiła dynamiczna grupa „DBomb” aby przekazać pałeczkę prowadzącemu dyskotekę pod gwiazdami zespołowi „Baflo”.

Niedzielne popołudnie wypełnili – młodzi stopniczanie w programie „Wrotki i psotki” po nich nieco spóźnieni w stosunku do zaplanowanego czasu występu na scenę wkroczył Don Wasyl junior z zespołem dając popis cygańskiej muzyki, kolorów i specyficznego folkloru. Kontynuowała doskonałą zabawę swoim występem ubiegłoroczna finalistka X-Factor Kasia Goławska oddając następnie publiczność we władanie góralom z zespołu „Zbóje”. Ci zaś z przebojową solistką zawładnęli serca gości majówki wciągając ich do wspólnego śpiewania i zabawy.

stopnica_majowka004.jpg 

Na finał przypieczętowała to niezwykle dynamiczne spotkanie w Stopnicy, gwiazda wieczoru – ciesząca się ogromną popularnością wśród młodzieży grupa „Boys” z Marcinem Millerem w roli głównej. „Jesteś szalona", "Wolność", "Kochana uwierz mi" – wielkie przeboje tej grupy śpiewane wraz z wykonawcą na kilkaset głosów sprawiały niesamowite wrażanie i gorący aplauz fanów, którzy na ten koncert zjechali z najodleglejszych zakątków. Między innymi na występ specjalnie przyjechał z Bielska Białej wielki fan tego zespołu młody, niepełnosprawny chłopak, który mógł porozmawiać przed koncertem z liderem zespołu i być w czasie jego trwania blisko sceny. Ile radości sprawił pobyt tu w Stopnicy blisko swojego muzycznego idola – widać było po jego zachowaniu a także w wypowiedzi jego mamy i opiekunki, która towarzyszy mu w wyjazdach. On tym żyje, to jest jego świat – mówiła jego mama - i staramy się zapewnić całą rodziną, aby przy jego niepełnosprawności spełniały się mu marzenia.

stopnica_majowka003.jpg 

Ulewa, jaka przeszła nad Stopnicą zakłóciła kolejny punkt majówki – dyskotekę z zespołem „ Activ”, ale jak przystało na to miejsce odważnych na zabawę w strugach deszczu nie zabrakło – i jak nie można było tańczyć na otwartej przestrzeni – to znalazło się miejsce po wielkimi parasolami i pyszna zabawa trwała jeszcze do północy.

Jak bawiła gości Stopnicka Majówka 2014 – patrz załączony fotoreportaż.

 

fotoreportaż

 /Robert Gwóźdź/

Zobacz także

Stopnicka Majówka 2015 (foto)

Dodane: 2015-06-02 13:54 - czytane (5090)

TAGI:


Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Miejski Marsz Po Zdrowie ... z kijkami nordic walking

Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica do wzięcia udziału w II Miejskim Marszu Po Zdrowie,...