Wiadomości - Kultura, rozrywka

Studniówka 2015: ZSP im. Orląt Lwowskich w Stopnicy

Dodał: Agnieszka Data: 2015-02-18 11:27:46 (czytane: 3396)

W gościnnych murach zamku kazimierzowskiego Gminnego Centrum Kultury w Stopnicy wieczorem 7 lutego br. odbyła się zabawa studniówkowa. Bohaterami tego balu byli uczniowie klasy IIIa, tegoroczni maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi.

Piękne sukienki, garnitury i fryzury podkreśliły ważność tego wydarzenia dla uczniów. Bal rozpoczął się wystąpieniem uczniów, którzy wręczając piękne bukiety kwiatów dziękowali dyrekcji, wychowawcy, nauczycielom i rodzicom za wszelki trud i opiekę.

Po wystąpieniach Dyrektora Szkoły Teresy Wójcik oraz Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica Ryszarda Zycha, którzy życzyli dobrej zabawy ale i dobrych wyników na maturze, tradycyjnym polonezem rozpoczęto bal, który poprowadzili Dyrektor Szkoły Teresa Wójcik wraz wychowawcą klasy Piotrem Owsińskim. Uczniowie zatańczyli z powagą i przejęciem, pięknie i dostojnie.

zsp_stopnica_studniowka001.jpg

Potem walcem tańczonym przez nauczycieli wraz z uczniami zaczęła się zabawa do białego rana. Wielu rodziców, którzy byli organizatorami zabawy wzruszało się i czuwało nad całością do końca studniówki.

stopnica55.jpg
/fot. Michał Siekierski, mb/

Tradycją studniówek stopnickich jest tzw. polonez tupany, który o północy tańczą uczniowie przebrani w dowolny, często śmieszny i zaskakujący sposób. W tym roku było podobnie. Wiele śmiechu wywołały pomysły uczniów na przebranie oraz sposób tańca w trochę innym rytmie.

Będzie co wspominać, a wrażenia tegorocznych absolwentów zachęcą nowych uczniów do nauki w Stopnicy.

Zobacz video:

Zobacz także

Stopnicka Majówka 2015 (foto)

Dodane: 2015-06-02 13:54 - czytane (5110)

TAGI:


Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Miejski Marsz Po Zdrowie ... z kijkami nordic walking

Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica do wzięcia udziału w II Miejskim Marszu Po Zdrowie,...