Wiadomości - Aktualności

229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dodał: Data: 2020-05-01 10:30:35 (czytane: 1352)

Ze względu na wyjątkowe okoliczności w jakich przyjdzie nam w tym roku obchodzić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uroczystości rocznicowe będą miały zupełnie inny charakter niż w latach poprzednich.

3 maja 2020 r. o godzinie 10:00 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Stopnicy, odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Po mszy świętej, Ryszard Zych- Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica oraz Krzysztof Tułak- Przewodniczący Rady Miejskiej w Stopnicy, złożą wieniec przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W tym roku, przypada również 30. rocznica przywrócenia Święta Narodowego Trzeciego Maja w wolnej Polsce.

Niech ten czas, będzie okazją do refleksji nad historią Naszego kraju, dokonaniami i sukcesami nowej, demokratycznej, samorządnej Polski oraz dojrzałego społeczeństwa, które w trudnych momentach wykazuje wielką mobilizację i solidarność ponad wszelkimi podziałami.

W tych trudnych chwilach bądźmy razem, pozostańmy wspólnotą, której nic i nikt nie jest w stanie podzielić.

Wszystkim Mieszkańcom Miasta i Gminy Stopnica, życzymy przede wszystkim dużo zdrowia.

  

Ryszard Zych                                                                                             Krzysztof Tułak

Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica                                                      Przewodniczący Rady Miejskiej w Stopnicy

Rozpoczynamy działalność Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Rozpoczynamy działalność Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..