Aktywny wypoczynek


W latach 2004-2014 Gmina Stopnica zrealizowała projekty za ponad 62 mln złotych z których ponad 32 miliony, pochodziły głównie ze środków Unii Europejskiej. 

 

stopnica_aktywny_wypoczynek001.jpg   

stopnica_aktywny_wypoczynek003.jpg 

 Jedną z kluczowych płaszczyzn interwencji stanowił obszar rekreacji, sportu i kultury- w ramach tej kategorii projektów zagospodarowano m.in. obiekt szkolno- sportowy w Stopnicy o łącznej powierzchni pond 7,50 ha na który przeznaczono nakłady finansowe o wartości ponad 18 mln złotych. Kompleks na którym usytuowana jest szkoła podstawowa z salą gimnastyczną, gimnazjum z halą sportową oraz zespół szkół ponadgimnazjalnych, a wkrótce powstanie nowoczesny budynek przedszkola, został zagospodarowany między innymi poprzez odbudowę XIV wiecznego Zamku Królewskiego ufundowanego przez Kazimierza Wielkiego, który pełni obecnie funkcję Gminnego Centrum Kultury o powierzchni użytkowej ponad 1,9 tys. m2. Zamek Królewski w Stopnicy uzyskał również rekomendację systemu MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Piramidy_linowe_1.JPG

DSC_0155_1.JPG


     W sąsiedztwie Centrum Kultury w latach 2009-2015r. zrealizowano projekty w ramach których m.in. zmodernizowano stadion piłkarski poprzez wykonanie: zadaszenia trybun, poliuretanowej bieżni lekkoatletycznej, skoczni do skoku w dal, kortu tenisowego oraz wielofunkcyjnego boiska o syntetycznej nawierzchni. Ponadto urządzono siłownię zewnętrzną oraz wewnętrzną, klub fitness, wybudowano również sceną dla występów artystycznych. Poniżej płyty głównej stadionu w 2014r. do użytku oddany został obiekt w skład którego wchodzi: sezonowy basen o wymiarach 33 x 15 m wraz z brodzikiem dla dzieci oraz 60- metrową zjeżdżalnią, budynkiem socjalnym w którym mieszczą się przebieralnie i sanitariaty. 

 

stopnica_aktywny_wypoczynek005.jpg 

 DSC_0156_1.JPG

 

Na kompleksie powstał plac zabaw, miasteczko ruchu drogowego, górka saneczkowa skatepark, altana grillowa, boisko do siatkówki plażowej, ścieżki turystyczne, a staw przywrócony został do uprawiania sportów wodnych. W 2015r. zakończone zostały roboty budowalne związane z wykonaniem rozsuwanego zadaszenia basenu. Realizacja tego przedsięwzięcia przyczyniła się do wydłużenia okresu jego eksploatacji. Ponadto zadaszenie zwiększyło funkcjonalność obiektu, pozwoliło na korzystanie z basenu w dni pochmurne i chłodne oraz zapobiega zanieczyszczeniu niecki, jak również nadmiernemu wychładzaniu się wody, ogrzewanej dzięki wykorzystaniu instalacji solarnej. Wykonano również piramidy linowe, wielofunkcyjne poliuretanowe boisko sportowe, które zimą zaadaptowane zostało na lodowisko. Cały kompleks objęty jest systemem monitoringu. 

 

W wyniku realizacji projektu powstał niezwykle funkcjonalny i wielofunkcyjny ogólnodostępny obiekt na którym odbywają się imprezy sportowe, rekreacyjne, kulturalne,  historyczne, kursy oraz zajęcia, które są atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu.   

  

DJI_0462_1.jpg

DJI_0470_1.jpg

Sezon letni czas zacząć- zapraszamy na basen w Stopnicy

06/24/2017

W dniu 24 czerwca 2017r. (sobota) działalność w nowym sezonie rozpocznie basen miejski w Stopnicy. Z obiektu można korzystać codziennie w godzinach od 11:00 do 20:00. więcej..

Nasz Patronat

Sezon letni czas zacząć- zapraszamy na basen w Stopnicy

Data: 2017-06-24,
Miejsce: Kompleks rekreacyjno - sportowy

W dniu 24 czerwca 2017r. (sobota) działalność w nowym sezonie rozpocznie basen miejski w Stopnicy. Z obiektu można korzystać codziennie w godzinach od 11:00 do 20:00.

więcej

Imprezy

Patronat
2017-06-24 - 2017-09-30

Sezon letni czas zacząć- zapraszamy na basen w Stopnicy

więcej

Sport

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu ofert

UMiG Stopnica informuje iż w wyniku konkursu ofert ogłoszonego Zarządzeniem Nr 15/2016 Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica z dnia 8 marca 2016roku w zakresie: więcej»