Wiadomości - Aktualności

Apel o oszczędzanie wody

Dodał: Data: 2022-06-27 16:19:23 (czytane: 842)

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Stopnica

W związku z przedłużającą się falą upałów, utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz okresem bezdeszczowym, Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy Stopnica prosi o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody pobieranej z sieci publicznej, która powinna być wykorzystywana wyłącznie do celów socjalno- bytowych. Pobór wody wzrósł, w ujęciu tydzień do tygodnia o 50%.

Prosimy o zaprzestanie wykorzystywania wody z sieci publicznej do napełniania przydomowych basenów, podlewania trawy, ogródków, upraw, mycia samochodów, chodników, placów.

Nieoszczędne i nieracjonalne korzystanie z wody może spowodować obniżenie ciśnienia wody w sieci i doprowadzić do przerw w jej dostawie.

Liczymy na zrozumienie zaistniałej sytuacji i dziękujemy za wyrozumiałość.

Sezon letni 2022 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. więcej..

Rozpoczynamy działalność Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Rozpoczynamy działalność Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Dni Stopnicy i Dożynki Miejsko-Gminne 2022

08/20/2022

W dniach 20-21 sierpnia 2022 r. na kompleksie szkolno-sportowym przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Stopnicy odbędzie się impreza plenerowa pod nazwą Dni Stopnicy i Dożynki Miejsko-Gminne 2022. W sobotę wystąpią m.in. zespoły ANTHONY ESCA, KUBAŃCZYK, w niedzielę zespoły Łzy, KRYWAŃ, JĘDRZEJ oraz kabaret BUMELANT.Wstęp wolny. Imprezę uświetni czeski LUNAPARK! Zapraszamy serdecznie. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Apel do mieszkańców korzystających z kanalizacji sanitarnej

Wobec powtarzających się w ostatnim czasie awarii sieci kanalizacji sanitarnej, przypominamy czego NIE WOLNO wrzucać do toalety....