Wiadomości - Dla rolnika

Bezpłatne testy dla pracowników sezonowych z zagranicy

Dodał: Data: 2020-05-22 21:26:56 (czytane: 1134)

– Państwo to wspólnota. Dobrze funkcjonuje, gdy jest współpraca i wzajemne zrozumienie. Dziękuję ministrowi Szumowskiemu, który zdaje sobie sprawę z wagi problemu. Mam dobre wiadomości dla rolników legalnie zatrudniających cudzoziemców. Za niezbędne testy, wykonywane pracownikom sezonowym przyjeżdżającym z zagranicy, zapłaci budżet państwa – poinformował dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Jak podkreślił szef resortu bardzo dobra współpraca wszystkich ministrów oraz silne wsparcie Prezydenta Andrzeja Dudy skutkują korzystnymi rozwiązaniami dla rolników.

– Po wczorajszych informacjach przekazanych wspólnie z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleną Maląg dziś kolejne dobre rozwiązania – dodał minister.

Minister zwrócił uwagę, że nie ma już żadnych przeszkód w zatrudnianiu cudzoziemców przy tegorocznych zbiorach. Podkreślił jednocześnie, że to co korzystne dla rolników, jest też korzystne dla nas wszystkich.

– Ta pomoc oznacza w konsekwencji zebranie wszystkich plonów dzięki czemu unikniemy wysokich cen owoców i warzyw, a to odczuje w portfelu każdy konsument – powiedział minister i dodał – tak wygląda państwo realne, a nie teoretyczne.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Powszechny Spis Rolny

09/01/2020

   więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Gmina Stopnica pozyskała środki na utworzenie inkubatora przetwórstwa rolnego

Ryszard Zych – Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. „Wspieranie rozwoju gospodarczego...