Wiadomości - Aktualności

Dobiega końca budowa kanalizacji w Prusach

Dodał: Data: 2018-09-10 08:11:42 (czytane: 677)

Zakończona została budowa kanalizacji sanitarnej w Skrobaczowie. Obecnie prowadzone są roboty budowlane związane z budową sieci w miejscowości Prusy.

Choć umowny termin zakończenia budowy mija 1 kwietnia 2019 r., Wykonawca deklaruje, że przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zadanie zostanie ukończone w październiku 2018 r. Po zakończeniu robót budowlanych i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie (listopad br.) mieszkańcy będą mogli przyłączać się do sieci kanalizacyjnej. 

Od 2019 r. sukcesywnie wszczynane będą postępowania przetargowe, których przedmiotem będzie budowa kanalizacji sanitarnej w kolejnych miejscowościach. 

DSC_0511.JPG

Wykonawcą robót budowlanych związanych z budową kanalizacji jest firma Ekokanwod Czyszczoń i Półtorak sp.j.

W rezultacie zrealizowania operacji, wybudowane zostanie ponad 10 km sieci kanalizacyjnej do której przyłączonych zostanie 96 nieruchomości (396 mieszkańców). Wartość inwestycji opiewa na kwotę 3 345 600 zł.

DSC_0529.JPG 

Zakończona została rozbudowa sieci wodociągowej w Szczytnikach. Wykonawcą robót był Zakład Instalacji i Sieci Sanitarnych AKWEDUKT Andrzej Kowalik. Wartość inwestycji: 46 969,41 zł.

Dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wynosi blisko 1,9 mln zł i przeznaczone jest na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Skrobaczów i Prusy oraz rozbudowę sieci wodociągowej w Szczytnikach.

 
Plakat_PROW_page0001.jpg

Zapraszamy na basen w Stopnicy

06/22/2019

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 22 czerwca, od godz. 11:00. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Do 14 września trwają zapisy na bezpłatne badania w zakresie profilaktyki onkologicznej dla dzieci

Z inicjatywy Ryszarda Zycha- Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica zorganizowane zostaną bezpłatne (sfinansowane ze środków budżetu...