Wiadomości - Aktualności

Edukacja ekologiczna dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stopnicy (fotogaleria)

Dodał: Data: 2019-11-22 10:15:23 (czytane: 466)

W dzisiejszym świecie bardzo dużo i dobitnie mówi się o ekologii. To od każdego z nas zależy czy przyczynimy się do dalszej degradacji środowiska czy zatrzymamy ten niszczący proces.

Tematyka ochrony środowiska poruszana jest już w przedszkolu, bo jak mówi stare przysłowie ,,Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. W związku z tym podejmujemy działania, które pozwalają na wyrobienie u dzieci nawyków i postaw proekologicznych. Dlatego w dniu 18.11.2019 r. grupa ,,Misie” z naszego przedszkola udała się do Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie, gdzie wzięła udział w warsztatach ekologicznych. W trakcie tych zajęć dzieci uczyły się zasad prawidłowej segregacji odpadów. Poznane normy utrwalały podczas różnorodnych zabaw ekologicznych. Dużą atrakcją okazała się wycieczka po Zakładzie. Dzieci ubrane w kaski i odblaskowe kamizelki, zobaczyły sortownię śmieci, podajniki i sprzęty pracujące na placu.

 

Podsumowaniem warsztatów ekologicznych było wręczenie dyplomów i upominków każdemu uczestnikowi spotkania. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości i umiejętności ekologiczne na długo zapadną w pamięć dzieci i przyczynią się do świadomego działania na rzecz ochrony środowiska.

Fotogaleria- http://www.spstopnica.pl/?p=galeria&id=374  

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przerwa w dostawie energii dla miejscowości Klępie Górne

W związku z prowadzonymi przez PGE Dystrybucja pracami montażowo-konserwacyjnymi w dniu 26 listopada br. (wtorek) w godz. 08:00-14:30,...