Wiadomości - Aktualności

Elektroniczny system Libra NET już w naszej Bibliotece

Dodał: Data: 2020-07-30 09:07:42 (czytane: 465)

Z dniem 28 lipca 2020 r. Biblioteka w Stopnicy rozpoczęła proces wdrażania programu informatycznego przeznaczonego dla bibliotek publicznych LIBRA NET.

Libra NET umożliwia bardzo łatwe wystawianie zbiorów na "zewnątrz" do przeglądania i wypożyczania książek. Katalog internetowy (OPAC) jest udostępniany czytelnikom automatycznie od pierwszego dnia uruchomienia systemu (bez potrzeby instalacji).

Czytelnicy otrzymują:

·Intuicyjne wyszukiwanie zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu).

· Zawężanie listy z wynikami za pomocą doskonale znanego czytelnikom mechanizmu filtrów.

· Możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy).

· Podgląd aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia tematyczne.

· Możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty) i przetrzymywanych.

 

Proces tworzenia konta:

Nowy Czytelnik Online, aby się zalogować, musi się najpierw zarejestrować. W tym celu niezbędny jest utworzony przez bibliotekarza „Kod aktywujący konta w katalogu online (OPAC)”. W momencie rejestracji czytelnik musi wpisać login, hasło (min. 8 znaków, w tym: duża litera i cyfra) oraz kod aktywujący konto. KOD AKTYWACYJNY można uzyskać osobiście u Bibliotekarza, po potwierdzeniu danych osobowych.

Po dokonaniu rejestracji czytelnik może się od razu zalogować, wpisując login z rejestracji i hasło w formularzu logowania. Poprawnie założone konto daje nam możliwość korzystania z katalogu, sprawdzając czy biblioteka w Stopnicy posiada daną książkę oraz możliwość jej rezerwacji.

 

LINK do naszego Zbioru Książek:

https://m6109.lib.mol.pl/

Unable to connect to database