Wiadomości - Aktualności

Fotorelacje z wydarzeń w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stopnicy

Dodał: Data: 2019-12-19 11:16:36 (czytane: 657)

„Jesienne Wierszowanie” 

   22 listopada w naszym przedszkolu odbył się I Konkurs Recytatorski pod hasłem „Jesienne Wierszowanie”, w którym wzięły udział dzieci  ze wszystkich grup wiekowych.

Występy uczestników gromko oklaskiwali ich bliscy. Po wysłuchaniu wykonawców, jury w wyniku  burzliwej dyskusji wyłoniło następujących zwycięzców:

W  grupie 3 i 4-latków:

- I miejsce -  Łucja Śrek

- II miejsce - Filip Litwiński

- III miejsce - ex aequo Aleksandra Ciupińska oraz Aleksandra Podsiadło.

Wyróżnienie zdobyła Michalina Wróblewska.

W grupie 5 i 6-latków:

- I miejsce - Natalia Rogala

- II miejsce - ex aequo Filip Orszulak  i Natalia Woźniak

- III miejsce - ex aequo Filip Majcher oraz Zofia Kopińska.

    Po rozdaniu nagród i złożeniu gratulacji dzieciom i ich rodzicom oraz podziękowaniu pani Marzannie Jarosz będącej organizatorem konkursu, pani dyrektor Leokadia Ziętarska zaprosiła wszystkich do udziału w następnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

FOTORELACJA- http://www.spstopnica.pl/?p=galeria&id=375#!prettyPhoto

Wycieczka najmłodszych przedszkolaków do ECB w Pacanowie

   W listopadzie bieżącego roku grupa Biedronek i Smerfów odbyła wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Dla najmłodszych był to pierwszy wyjazd bez rodziców, który zdali na piątkę. Nikt nie płakał, a uśmiechnięte twarze świadczyły o udanej imprezie. Przygoda zaczęła się w Bajkowym Przedpokoju, gdzie zostały automatycznie przeniesione do świata magii przez Dzwoneczka oraz Pippi Langstrumpf. Dzieci zobaczyły stroje znanych postaci bajkowych, podróżowały Zaczarowanym Pociągiem, który zabrał ich w niezwykłą podróż w świat wyobraźni. 

   Pobyt zakończył się wspólną zabawą w kąciku dla dzieci. Po tak licznych wrażeniach maluchy pełne radości wróciły do przedszkola.

FOTORELACJA- http://www.spstopnica.pl/?p=galeria&id=376

Andrzejkowe czary - mary

Dnia 28 listopada odbyła się w naszej szkole długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Dla uczniów klas IV- VIII została  zorganizowana   w godzinach popołudniowych  dyskoteka, dla uczniów klas I – III starsi koledzy z sekcji rozrywkowej przygotowali i przeprowadzili wróżby. Wiele uśmiechu i radości dostarczyły dzieciom przepowiednie. Uczniowie mogli „dowiedzieć się”, co czeka ich w przyszłości. Wszyscy bawili się znakomicie!

FOTORELACJA- http://www.spstopnica.pl/?p=aktualnosci&id=699

„Bajkowe mikołajki”

3 grudnia uczniowie klasy I c pod opieką  swoich nauczycieli wybrali się na „bajkowe mikołajki” do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Główną atrakcję stanowiły warsztaty animacyjne. Były to zabawne konkursy wymagające sprytu i zwinności, tańce i zabawy – przy skocznej choć świątecznej muzyce. Wszyscy świetnie się bawili, wykazując się pomysłowością, zręcznością i sprawnością fizyczną.

Pobyt w ECB zakończył się udziałem w projekcji filmu animowanego pt. „Opowieść wigilijna”.

Po tak licznych wrażeniach, dzieci pełne rozmaitych doznań wróciły do szkoły.

FOTORELACJA- http://www.spstopnica.pl/?p=aktualnosci&id=701

Warto obcować z kulturą

„Prawdziwa bieda tego spotyka

Kogo samotność wielka dotyka

Jeśli masz kogoś, kto ciebie kocha

I gdy cię nie ma z tęsknoty szlocha

Kogoś kto ciebie bardzo szanuje

Z twojego szczęścia on się raduje

Wtedy bogaczem jesteś prawdziwym

Wtedy naprawdę jesteś szczęśliwy…”

27 listopada bieżącego roku klasy II a i II b oraz grupy przedszkolne a i b wraz z wychowawcami i opiekunami odbyły wycieczkę do Centrum Kultury w Busku–Zdroju.

Tam na uczniów i nauczycieli czekali aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Przenieśli oni widzów w świat literatury, magii teatru i mądrości płynących z baśni. Obejrzawszy spektakl pt. Ja Pinokio” uczniowie przekonali się, że starszym należy okazywać szacunek, kłamstwo nie popłaca, a miłość czyni cuda.

Z takimi przesłaniem wycieczkowicze powrócili do szkoły.

FOTORELACJA- http://www.spstopnica.pl/?p=aktualnosci&id=702

Andrzejki w Przedszkolu

   Andrzejki w Przedszkolu świętowaliśmy dnia 28 listopada 2019 r. Już od rana dało się wyczuć magiczną atmosferę święta. Wystarczyło spojrzeć na kolorowe przebrania dzieci oraz na wystroje sal, które wspólnymi siłami stworzyli rodzice i wychowawcy. Dzieci z każdej grupy chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Przygotowane przez nauczycieli rekwizyty, świece oraz unoszący się w przedszkolu zapach topionego wosku stworzyły odpowiedni nastrój do wróżenia.

Andrzejki w Przedszkolu

   Andrzejki w Przedszkolu świętowaliśmy dnia 28 listopada 2019 r. Już od rana dało się wyczuć magiczną atmosferę święta. Wystarczyło spojrzeć na kolorowe przebrania dzieci oraz na wystroje sal, które wspólnymi siłami stworzyli rodzice i wychowawcy. Dzieci z każdej grupy chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Przygotowane przez nauczycieli rekwizyty, świece oraz unoszący się w przedszkolu zapach topionego wosku stworzyły odpowiedni nastrój do wróżenia.

FOTORELACJA-  http://www.spstopnica.pl/?p=galeria&id=379

Mikołaj z wizytą w naszej szkole

Strojna niczym w szkole niejedna dziewczynka,

Wielkimi saniami na dachu stanęli

I do każdej klasy Maluchów zajrzeli.

Szukał grzecznych dzieci – tylko takie znalazł

Bo u nas Prymusów jest co nie miara!!!

Opowieścią wesołą dzieci uraczyli,

Przy wspólnej zabawie czas miło spędzili.

Były też zagadki, wierszyki, piosenki,

listy do świętego i słowa podzięki

I obiecał Mikołaj, że jeszcze przybędzie  –

Do każdego z osobna przy Wigilii święcie

W dniu 6 grudnia  z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przybył do naszej szkoły Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. W ciągu całego dnia Mikołaj rozdawał prezenty, było wiele radości i dobrego humoru. Mikołaju! Czekamy na Ciebie za rok!!!

FOTORELACJA-http://www.spstopnica.pl/?p=galeria&id=380

Magia Karmelu

6 grudnia uczniowie klasy III a za sprawą Świętego Mikołaja przenieśli się do Krainy Karmelu i Czekolady. Odwiedzili pierwszą i jedyną w Polsce manufakturę czekolady, która wytwarza swoje produkty bezpośrednio z ziaren kakao. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych OD ZIARNA DO TABLICZKI. Było to wspaniałe połączenie edukacji i zabawy. Każdy uczestnik dowiedział się, skąd pochodzi i jak smakuje prawdziwe ziarno kakaowca oraz zaprojektował i wykonał własną 100g tabliczkę czekolady z dodatkami. W trakcie prezentacji multimedialnej przedstawiony został cały proces produkcji czekolady od ziarna do gotowej tabliczki. Atrakcją zajęć było własnoręczne projektowanie czekolady i dobieranie ulubionych dodatków. Potem każdy mógł wybrać opakowanie i samodzielnie zapakować upominek. Uczestnicy zapoznali się również ze specyfiką zawodu karmelarza i czekoladnika oraz poczęstowali się czekoladą do picia. Wszystkie wyroby wytwarzane są tam ręcznie i smakują wybornie, o czym mieliśmy okazję się przekonać. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom Młodego Czekoladnika. Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie wspaniałego wyjazdu.

FOTORELACJA- http://www.spstopnica.pl/index.php?p=galeria&id=381

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kampania społeczna 4U

Kampania społeczna 4U jest inicjatywą Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Celem kampanii jest...