Wiadomości - Aktualności

Harmonogram prac komisji (dot. przymrozków wiosennych)

Dodał: Mariusz Data: 2017-05-10 14:40:55 (czytane: 2065)

UMiG Stopnica informuje, iż dnia 15 maja 2017r. rozpoczną się prace związane z szacowaniem strat w gospodarstwach rolnych na terenie gminy Stopnica - spowodowanych przymrozkami wiosennymi.

 

 Harmonogram_na_WWW.jpg

W związku z koniecznością sporządzenia ''protokołu oszacowania szkód ...'' Komisja Gminna sprawdzać będzie obszar upraw, który podany był do dopłat (wykazany we wniosku o przyznanie płatności na rok 2017) i porównywać go z danymi podawanymi przez rolnika.

Przykładowo rolnik do dopłat podaje 2,35 ha.
Zatem do ''protokołu oszacowania szkód ...'' musi podać wszystkie uprawy jakie uprawia na danym areale (zarówno te które ucierpiały na skutek niekorzystnego zjawiska jak i te które nie zostały uszkodzone).

Czereśnie - 1,50 ha (szkody wystąpiły)
Truskawki - 0,50 ha (szkody wystąpiły)
Trawa na gruntach ornych - 0,35 ha (szkody nie wystąpiły)

Razem 2,35 ha.

Na tej podstawie Komisja oszacuje szkodę w uprawach czereśni i truskawek i sporządzi stosowny protokół.

Uwaga!!!
Osoby które nie dostarczyły kserokopii wniosku o płatności obszarowe (dokument złożony do ARIMR) powinny najpóźniej w dniu szacowania (określonym w w/w harmonogramie) przedłożyć go komisji.

Zobacz także

ŚCO zaprasza na badania

Dodane: 2018-04-25 15:00 - czytane (96)

TAGI:


Ginące rzemiosło i taniec dworski

11/18/2017

Gminne Centrum Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Stopnicy zapraszają mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica w wieku od 10 roku życia na cykliczne warsztaty ,,Ginące rzemiosło i taniec dworski’’ więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Szacowanie strat spowodowanych przymrozkiem wiosennym

Informuję o możliwości składania wniosków o szacowanie strat spowodowanych przymrozkiem wiosennym, który miał miejsce w dniu 10-05-2017...