Wiadomości - Aktualności

Jubileusz 50 - lecia pożycia małżeńskiego

Dodał: Mariusz Data: 2017-01-02 12:25:06 (czytane: 1854)

W dniu 18 grudnia 2016r. w Zamku Królewskim w Stopnicy odbyły się uroczystości związane z Jubileuszem 50 - lecia pożycia małżeńskiego.

obraczki1.jpg 

Uroczystość rozpoczęła się w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Mszą świętą w intencji Jubilatów. Mszy przewodniczył ksiądz dziekan Janusz Rydzek.
Następnie w pięknej scenerii sali lustrzanej zamku, z rąk Ryszarda Zycha - Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica oraz Danuty Szczepanik - Przewodniczącej Rady Miejskiej, czcigodni jubilaci otrzymali nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia państwowe – "Medale za długoletnie pożycie małżeńskie" oraz kwiaty i drobne upominki.
Po zakończeniu oficjalnych uroczystości jubilaci zasiedli do wspólnego stołu, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek, wspólne rozmowy, którym nie było końca, a także wspomnienia, których nie jeden mógłby im pozazdrościć.

 

 Jubileusz_2016_2.jpg

 

Jubileusz_2016_1.jpg 


Ginące rzemiosło i taniec dworski

11/18/2017

Gminne Centrum Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Stopnicy zapraszają mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica w wieku od 10 roku życia na cykliczne warsztaty ,,Ginące rzemiosło i taniec dworski’’ więcej..

Zapraszamy na lodowisko miejskie w Stopnicy

01/01/2018

Od 26 grudnia br. oddane zostanie do Państwa dyspozycji lodowisko o wymiarach 40 x 20 m. Osoby nieposiadające łyżew będą mogły skorzystać z ponad 100 par, które stanowią wyposażenie lodowiska. więcej..

Ferie zimowe w MGCK w Stopnicy

02/12/2018

Program ferii zimowych organizowanych przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Stopnicy dla dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Stopnica więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Komunikat dotyczący ptasiej grypy

W związku z wystąpieniem ptasiej grypy na terenie województwa świętokrzyskiego załączamy ulotkę informacyjną dotyczącą przedmiotowej...