Wiadomości - Aktualności

Już w niedzielę Dożynki w Stopnicy. Przyjdź i weź udział w Spisie Powszechnym oraz zaszczep się przeciwko COVID-19

Dodał: Data: 2021-08-20 12:28:59 (czytane: 801)

Podczas dożynek swoje punkty informacyjne zorganizują: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Wojskowa Komenda Uzupełnień oraz Poczta Polska.

W dniu 22 sierpnia (niedziela) w godzinach od 12:30 do 16:00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy będzie można przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19.

Do dyspozycji osób zainteresowanych szczepieniem będą szczepionki firmy Pfizer (dwudawkowa) i Johnson & Johnson (jednodawkowa).

Punkt szczepień będzie mieścił się w sali lustrzanej (I piętro) Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Stopnicy.

Akcję szczepień przeprowadzi Centrum Medyczne Zdrowie  z Kielc.

 

W niedzielę podczas Dożynek oraz imprezy plenerowej w Stopnicy osoby, które dotychczas nie wywiązały się z ustawowego obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym 2021, będą mogły „spisać się” z pomocą rachmistrzów.

Rachmistrzowie spisowi czekać będą na mieszkańców w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Stopnica w godzinach od 13:00 do 16:00.

Przypominamy, że dobiega końca okres przewidziany na udział w Spisie Powszechnym.

Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy na podstawie ustawy o statystyce publicznej. Odmowa wzięcia w nim udziału wiąże się z karą w wysokości do 5 tys. zł, zaś podanie nieprawdziwych informacji grozi karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Pamiętaj, że musisz podać rachmistrzowi numery PESEL wszystkich domowników.  

Przygotuj się do spisu. Zobacz na jakie pytania będziesz musiał odpowiedzieć.

Klauzula informacyjna RODO

Wydarzenie fotografowane/ nagrywane na podstawie art. 81 ust. 2 punkt 2) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

dozynki2021_1.png

Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań

04/01/2021

Trwa Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przyjdź na Dożynki w Stopnicy i zaszczep się przeciwko COVID-19

W dniu 22 sierpnia (niedziela) w godzinach od 12:30 do 16:00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy będzie można przyjąć szczepionkę...