Wiadomości - Aktualności

Kontakt z Policją dostępny również online

Dodał: Data: 2020-03-19 09:46:12 (czytane: 410)

Nowy system e-usług w Policji to platforma, która w znacznym stopniu ułatwia funkcjonowanie jednostek w całym kraju. Dzięki tej nowince technicznej osoby niesłyszące będą mogły złożyć zawiadomienie za pośrednictwem tłumacza języka migowego online.

System ma wiele innych udogodnień i stanowi idealną bazę do rozwijania kolejnych usług. Nowy system oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań, z których skorzystają zarówno policjanci, jak i obywatele. Niezwykle ważnym elementem jest wprowadzenie ułatwień w kontakcie z osobami niesłyszącymi, którzy docelowo będą mogli złożyć zawiadomienie w jednostkach Policji za pośrednictwem tłumacza języka migowego dostępnego online. Z punktu widzenia funkcjonariuszy istotną nowością będzie m.in. możliwość powszechnego stosowania przekazu wideo zarówno z komputerów, jak i służbowych urządzeń mobilnych.

Kolejną możliwością są usługi: SMS informująca o uruchomieniu procedury Child Alert (z dwustronną komunikacją), centralna książka telefoniczna Policji w Internecie, bezpośrednie połączenie telefoniczne lub wideo z policjantem. Cały system stanowi solidną bazę do uruchomienia kolejnych usług i poszerzania możliwości Polskiej Policji.

Więcej na: http://euslugi.policja.pl/

Jednocześnie informujemy o zmianie numerów telefonów do Komisariatów Policji:

OFICER DYŻURNY KPP W BUSKU - ZDROJU- TEL. 47 8045 205,

KOMISARIAT POLICJI W STOPNICY- TEL. 47 8045 246.

OGÓLNOPOLSKIE NUMERY ALARMOWE 997 I 112 SĄ W DALSZYM CIĄGU AKTYWNE.

 

Unable to connect to database