Wiadomości - Aktualności

Modernizacja budynku Ośrodka Zdrowia w Stopnicy

Dodał: Data: 2018-07-11 15:05:13 (czytane: 652)

Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Ryszard Zych podpisał umowę, której przedmiotem jest budowa windy osobowej przy budynku Ośrodka Zdrowia w Stopnicy. Wartość umowy opiewa na kwotę 200 000 zł. Winda oddana zostanie do użytkowania w październiku 2018 r.

Funkcjonowanie windy stanowić będzie udogodnienie dla osób starszych oraz niepełnosprawnych w dostępie do usług medycznych świadczonych przez ośrodek zdrowia.

Kolejną planowaną inwestycją z dziedziny ochrony zdrowia będzie budowa kompleksu opiekuńczo- rehabilitacyjnego w sąsiedztwie ośrodka zdrowia. Ogłoszenie przetargu na budowę kompleksu planowane jest w lipcu br.

Kompleks składał się będzie z trzech modułów:

a) rehabilitacyjnego- w którym świadczone będą usługi rehabilitacyjne, obecnie realizowane w budynku ośrodka zdrowia. Sale o łącznej powierzchni blisko 250 m2 wyposażone zostaną w nowoczesne urządzenia do ćwiczeń oraz laseroterapii, ciepłoterapii, światłolecznictwa, elektroterapii, magnetoterapii, terapii utradźwiękowej.

b) senioralnego- dedykowanego osobom nieaktywnym zawodowo i emerytom, którzy będą mogli zagospodarować swój wolny czas na spotkania ze znajomymi, ćwiczenia, zabawę, samodoskonalenie, szkolenia, korzystanie z modułu rehabilitacyjnego. Powierzchnia użytkowa 253 m2.

c) opiekuńczego o powierzchni 590 m2 – przeznaczonego dla osób starszych, których rodzina nie jest w stanie zapewnić opieki. Projektowane jest rozwiązanie w zakresie funkcjonowania modułu opiekuńczego, które ograniczy do niezbędnego minimum koszty związane z korzystaniem z tej formy pomocy.

widok_1.jpg

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Możesz już zostać żołnierzem Obrony Terytorialnej

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Busku Zdroju cały czas przyjmuje wnioski od ochotników do terytorialnej służby wojskowej. Bliższe informacje...