Wiadomości - Aktualności

Podpisano umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jastrzębiec

Dodał: Data: 2021-09-01 10:18:10 (czytane: 231)

W dniu 1 września br. Ryszard Zych- Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica przy kontrasygnacie Agnieszki Nowak- Skarbnika Miasta i Gminy Stopnica, zawarł umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jastrzębiec. Wykonawcę robót reprezentował Mariusz Kozera- właściciel Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjno-Budowlanych "HYDROCOMPLEX" z Buska-Zdroju.

Realizacja inwestycji obejmuje budowę ponad 3,5 km sieci kanalizacji sanitarnej do której przyłączonych zostanie ponad 30 nieruchomości (ok. 100 mieszkańców). Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji, umożliwiający przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej to wrzesień 2022 r.

Wartość podpisanej umowy opiewa na kwotę blisko 2 mln złotych.

Dofinansowanie w wysokości 1 621 951 złotych pochodzi ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a zostało udzielone przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

DSC_0380.JPG 

Dofinansowanie udzielone zostało w formie preferencyjnej pożyczki, która zgodnie z założeniami programu podlega umorzeniu do 50 % jej wartości. Rada Miejska w Stopnicy jednogłośnie opowiedziała się za przyjęciem dofinansowania. 

Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań

04/01/2021

Trwa Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Setne urodziny mieszkanki Stopnicy

Pani Janina Rokicka, mieszkanka Stopnicy w dniu 25 czerwca 2021 r. obchodziła piękny jubileusz setnych urodzin....